Kuriame

Gamybos procesuose taikome moderniausias, gamtos išteklius taupančias, neteršiančias ir nuolat tobulinamas gamybos technologijas. Visa tai leidžia užtikrinti, kad gaminamos produkcijos kokybė būtų nepriekaištinga ir atitiks aukščiausius standartų reikalavimus.

Rapsai

Rapsai yra pagrindinė MESTILLA žaliava, perkama daugiausia iš Lietuvos ūkininkų.

Europoje kasmet užauginama daugiau kaip 20 milijonų tonų rapsų. Jų auginimo procesas yra beveik ištisi metai, nuo sėjos rugpjūčio mėn. iki derliaus nuėmimo liepos mėn. ir užtrunka apie 11 mėnesių.

Kai rapsai subręsta ir jų ankštys prisipildo smulkiomis, juodomis sėklomis, jie kuliami ir tik smulkios juodos sėklos, o ne visas augalas, yra pristatomos į aliejaus gamyklas.

Lietuvos žemdirbiams rapsai yra viena patraukliausių kultūrų. Rapsus lengva realizuoti, jie yra vieni komerciškai patraukliausių augalų. Be to, rapsus naudojame ir perkame visus metus, todėl tai labai paranku mūsų tiekėjams.

Statistikos departamento duomenimis, 2005 m., MESTILLA įmonės įsteigimo metais, rapsų derlius Lietuvoje sudarė 201 tūkst. tonų, o 2019-aisiais – jau 689 tūkst. tonų. Prognozuojama, kad 2020 m. rapsų derlius Lietuvoje pasieks apie 900 tūkst. tonų. Visi šie skaičiai rodo rapsų patrauklumą žemdirbiams.